ΕΛΑΤΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ

Junior Web Developers

Ψάχνουμε για Junior Web Developers που θα ενταχθούν δυναμικά στην ομάδα μας. Οι ιδανικοί υποψήφιοι πρέπει να έχουν βασικές γνώσεις σε τεχνολογίες τόσο στην πλευρά του πελάτη (client-side) όσο και στην πλευρά του διακομιστή (server-side), να κατανοούν καλά τις βάσεις δεδομένων και να είναι πρόθυμοι για συνεχή εκμάθηση νέων τεχνολογιών.

Με μια ματιά

Τύπος απασχόλησης: Πλήρης.
Απαιτούμενα προσόντα: Server side προγραμματισμός με ASP.Net and C#, SQL, HTML5, CSS3, Javascript, Git.
Επιθυμητές γνώσεις: Umbraco, WPF, GSAP, React.js.
Επίπεδο: Junior.
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιό Φάληρο.

Περιγραφή θέσης

Έχετε πάθος για τον προγραμματισμό και την επίλυση προβλημάτων; Ανυπομονείτε να αναλάβετε απαιτητικά έργα; Εάν απαντήσατε ναι στα παραπάνω ερωτήματα, τότε θα θέλαμε να γίνετε μέλος της ομάδα μας!

Στη Noetik θα μπορείτε να εργαστείτε σε διάφορα έργα, από μικρές ιστοσελίδες παρουσιάσεων έως προκλητικά έργα ηλεκτρονικού εμπορίου και σύγχρονες επιχειρηματικές εφαρμογές.

Αυτή είναι μια εξαιρετική ευκαιρία για Junior Web Developers που θέλουν να αποκτήσουν γνώση και εμπειρία σε διάφορα έργα και τεχνολογίες, να αποκτήσουν αυτοπεποίθηση και να θέσουν ισχυρά θεμέλια για μια επιτυχημένη καριέρα.

Οφέλη

Εκτός από την ευκαιρία να γίνετε «επαγγελματίας» παίκτης πινγκ πονγκ, θα λάβετε επίσης:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως δεξιοτήτων και εμπειρίας.
  • Αμοιβόμενη εκπαίδευση και συμμετοχή σε εκπαιδευτικά σεμινάρια.
  • Ευέλικτο ωράριο.
  • Μερική τηλεργασία.
  • Ευχάριστο κλίμα και άνετο δημιουργικό περιβάλλον.

Δεξιότητες

ASP.Net / C# / Razor

Πρέπει να μπορείτε να γράψετε κώδικα ποιότητας με ASP.Net, C#, Razor. Η εξοικείωση με το Visual Studio είναι επιθυμητή.

Καλό είναι επίσης να κατανοείτε τον αντικειμενοστραφή προγραμματισμό και τον τρόπο λειτουργίας των web εφαρμογών ανάμεσα σε πελάτη και διακομιστή.

SQL Server

Πρέπει να είστε σε θέση να σχεδιάσετε το σχήμα μιας βάσης δεδομένων και να εκτελέσετε ερωτήματα.

HTML5 / CSS3

Πρέπει να είστε σε θέση να δημιουργήσετε βασικά layouts με HTML και CCS, ενώ καλό είναι να γνωρίζετε πως λειτουργεί το responsive design και να μπορείτε να υποβάλετε ερωτήματα πολυμέσων. Η εξοικείωση με το bootstrap θα ληφθεί υπόψη.

JavaScript

Θα πρέπει να γνωρίζετε πότε και για ποιούς λόγους χρησιμοποιείται η JavaScript. Πιθανή εξοικείωση με jQuery ή άλλα libraries/frameworks είναι επιθυμητή, αλλά όχι απαραίτητη.

Έλεγχος πηγής

Χρησιμοποιούμε το Git για να μοιραζόμαστε και να συγχωνεύουμε τον κώδικα των έργων μας. Η προηγούμενη εμπειρία με το Git θα σας βοηθήσει να ενσωματωθείτε πιο γρήγορα.

Language

Απαιτείται άπταιστη χρήση της αγγλικής γλώσσας όσον αφορά την ομιλία και την γραφή.

Ευθύνες

Ανάλογα και με την υπάρχουσα εμπειρία και εξειδίκευση, μια ενδεικτική λίστα με τις καθημερινές εργασίες και ευθύνες περιλαμβάνει τα ακόλουθα:

  • Δημιουργία διαδικτυακών εφαρμογών με τη χρήση C#, ASP.Net, MVC, Ajax, jQuery, React, MS SQL Server.
  • Δημιουργία δυναμικών ιστοτόπων με βάση την Umbraco CMS.
  • Δημιουργία e-commerce ιστοσελίδων χρησιμοποιώντας τα εργαλεία της Umbraco.
  • Σχεδιασμός REST APIs και Web Υπηρεσιών.
  • Μετατροπή προτύπων PSD/XD σε pixel-perfect λειτουργικά websites.

Αποστολή βιογραφικού

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.